Artykuły

Coniraya wyłącznym dystrybutorem karmy Alpamin

Autor: Hodowla alpak Coniraya - 06/11/2015

Każdy gatunek zwierząt ma specyficzne potrzeby żywieniowe, nie inaczej jest w przypadku alpak. Alpamin – wyjątkowy suplement diety dla alpak, dostarczy im niezbędnych składników odżywczych, których może brakować w rosnącej w Europie trawie. 

Panuje przekonanie, że w kwestii wyżywienia alpaki są mało wymagające: podstawą ich wyżywienia jest trawa i siano. Jednak ich dieta w warunkach naturalnych jest bogatsza niż osobników żyjących w Europie, gdyż w naturalnym środowisku And, mają one dostęp do dostarczających im wielu składników mineralnych mchów, traw czy ziół. Dlatego tak ważne jest, aby hodowcy podawali im dodatkowe dawki witamin i minerałów.

-Suplementy dla innych zwierząt hodowlanych np. krów czy owiec mogą powodować u alpak choroby, a nawet śmierć. Jeśli chcemy zapewnić im prawidłowy rozwój,warto podawać stworzony specjalnie dla nich suplement diety: Alpamin - mówi Joanna Najbar z hodowli alpak Coniraya. Ten suplement diety powstał pod okiem specjalistów ds. wyżywienia, weterynarzy i hodowców alpak. - Zawiera on specjalnie skomponowaną dawkę witamin i składników mineralnych: witaminę D3, kwasy tłuszczowe Omega3, cynk,wysoki poziom biotyny, wapń, fosfor oraz prawidłowe proporcje potrzebnych mikroelementów, aby sprostać wymaganiom żywieniowym alpak w Europie –dodaje Joanna Najbar.

Alpamin występuje w formie smacznego granulatu,który powinien być podawany jako dodatek do trawy i siana, gdyż nie jest on produktem dostarczającym energii. Zaleca się stosować go przez cały rok w takiej samej dawce: 1 gram na każdy kilogram masy ciała na dzień. Zakładając, że przeciętna alpaka waży 60 kg, powinno się podawać 60 gram Alpaminu dziennie. Należy jednak pamiętać, że są to dawki przybliżone, wszystko zależy od warunków w jakich żyją alpaki oraz ich jednostkowych potrzeb takich jak np.ciąża.

-W okresie zimowym, a także alpakom kotnym, karmiącym lub rosnącym, warto podawać dodatkowo Alprofos. Jest to suplementem białkowy, zawierający optymalną dawkę wapnia i fosforu – radzi Joanna Najbar.

Coniraya to prowadzone od 25 lat gospodarstwo rolne, które zostało przekształcone w ośrodek jeździecki i hodowlę alpak. To wyjątkowe miejsce znajduje się zaledwie 16 km od Rynku Głównego w Krakowie i posiada obecnie ponad 30 alpak.

Zapraszamy na http://coniraya.com.pl